Eva Štemberová

narozena roku 1986 v Lounech ve znamení kozoroha

 

 • na střední jsem absolvovala Kurz stříhání psů (a Inseminace skotu a malých přežvýkavců ;-) )
 • kurz Bowenových masáží pro lidi 1. stupeň
 • kurz B.M.T. pro psy inspirované Bowenovou technikou
 • školení a semináře se známými autoritami v oboru jako například: Franta Šusta, Gabby Harris, Amber Batson, Ken Ramirez, Alexa Capra, Sanra Zilch, Ludwig Horst, Eugeen Kennes, Steve Jaunin a další.
 • koňské kurzy s Jeffem Sandersem, Pedrem Torresem, Paulem Woodsem, Honzou Bláhou, Václavem Bořánkem (ano, jsou to treníři koní, ale kdo by si myslel, že nemají přínos i pro pejskaře, ten se plete)
 • chodila jsem s pruhatcema dog-trekky
 • pasení a obecně práce s dobytkem
 • zkoušky se psy: Bony - ZZO, ZVOP, HWT TS, IHT 1 TS, IHT 2 TS, IHT 3 TS - CACT a CACITR, mistr ČR 2014!, druhý na mistrovstí tradičních plemen 2015
  Dutchee - ZVOP, HWT TS, IHT1 TS, IHT2 TS. IHT3 TS, 3. na MČR 2015, CACT
  Halt - ZVOP, HWT TS, IHT1 TS, IHT2 TS. IHT 3 TS, 4x CACT ČR, CACIT, res CACIT....
  La Loba - ZVOP, HWT TS, IHT1 TS. IHT 2, IHT 3 TS
  Alyss - HWT TS, ZVOP, IHT1 TS
  Biggu - HWT TS
  - se svými psy se pravidelně umísťuji na prvních třech místech
  - a další psi (jiných majitelů) a zkoušky v pasení....

 

Ahoj, jmenuji se Eva Štemberová, psům a jejich výchově, výcviku a převýchově se věnuji něco přes deset let. Před působením ve světě kynologickém jsem se pohybovala hlavně ve světe hipologickém, kde jsem také začala s výukou lidí. Od toho byl už jen krok k učení lidí, jak se dorozumět se svým (i cizím) psem. Nejsem výhradním zastáncem žádné metody, ale využívám cokoli, co je zrovna potřeba k nejlepšímu pochopení psem i jeho člověkem. Nevadí mi, pokud přijdete na schůzku se mnou s klikrem nebo eletronickým obojkem. Popovídáme, rozebereme různé cesty a pak zvolíme tu nejlepší pro vás pro oba a budeme jí hledat tak dlouho, dokud jí nenajdeme. Mou hlavní náplní je výchova a hlavně převýchova psů, řešení problémů a výcvik tzv. provozní poslušnosti. Z výcviku jako takového se věnuji pouze pasení. Těším se na vás a hlavně na vaše "nezvladatelné" psy!

 

 

 

 

 

 

 

Filosofie školy  ...............................................................................................

 

   Nechtěla bych vést "klasický cvičák", který připravuje lidi a hlavně psy k různým zkouškám. Mám v plánu (och jaká daleká budoucnost) zřídit středisko, do kterého se může přihlásit kdokoli (dítě se souhlasem rodičů) s jakýmkoli psem. Budu vyučovat tzv. provozní poslušnost, jak já s oblibou říkám, pro normální, pohodlné a spokojené soužití se psem, ale i s pejskařským a (hlavně) nepejskařským okolím.

   Je mi jedno, jestli na svého Puňťu nebo Amálii von Frankfurt budete volat "ke mně", "pocem" nebo "tadý". Je jedno, jak jste vy, nebo váš pes starý. Přísloví, že starého psa novým kouskům nenaučíte je mýtus. Lze to. I s dvanáctiletým psem má cenu začít něco dělat, pokud je zdravý a pokud od něj nechcete vrcholové výkony.

   Je mi také jedno, jestli je to váš první pes nebo desátý. Vždy je něco nového, co se můžete naučit. Všichni se učí celý svůj život. Pokud někdy přestanou, je to špatně. Stejně tak k nám do školy může docházet (nebo dojíždět?) psovod hendikepovaný, upoutaný na vozík. Stejně tak pokud máte psa upoutaného na vozík! Dejte mu novou zábavu, nový smysl života!

 

Také na psovi nezáleží. Pokud si myslíte, že je moc nevychovaný a že se s ním radši nikde ukazovat nebudete, tak právě naopak! Kde jinde to chcete změnit? Buďte pyšní na své psy i na sebe! Každý prochází vývojem, je důležité neustrnout, nevzdat to!

   Dále bych chtěla vzdělávat laickou pejskařskou veřejnost, která sebou nechá až moc lehce manipulovat reklamou a televizí.

 

   Snažím se ve všech ohledech řídit heslem mého kamaráda: všechno jde, když se chce a když se ví jak na to. Zkuste to také ;-)


About | Privacy Policy | Sitemap
Výcvik a výchova psů